oksytetracyklina
Oksytetracyklina w Walce z Trądzikiem. Opinie – Cena – Gdzie Kupić?
3.8 (75.56%) Oddano głosów: 9

Trądzik jest chorobą niezwykle często spotykaną i nie jest prawdą, że dotyka tylko nastolatków. Niestety, często zmierzyć się nią muszą również osoby starsze. Tworzące się głównie na twarzy stany zapalne zwane pryszczami, odbierają nam zdrowy wygląd, ale też pewność siebie. Przyczyn powstawania trądziku należy doszukiwać się przede wszystkim w zmianach hormonalnych, jednakże zła dieta oraz stres również mogą przyczynić się do jego powstawania lub zaostrzenia stanów zapalnych. Na szczęście z trądzikiem można skutecznie walczyć, a doskonałą do tego bronią jest Oksytetracyklina (Oxytetracycline).

Oksytetracyklina to najlepsze tabletki na trądzik?

Niewątpliwie jest to lek często przepisywany przez lekarzy dermatologów oraz ceniony przez pacjentów, o czym świadczą liczne pozytywne opinie, a to przecież oni mogą stwierdzić, czy Oksytetracyklina jest rzeczywiście skuteczna. Ma ona za zadanie likwidować trądzik młodzieńczy poprzez likwidację bakterii Propionibacterium acnes odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych. Bakteria ta rozprzestrzenia się skórze, ale Oksytetracyklina skutecznie hamuje jej rozwój zapobiegając dalszym infekcjom. Działanie tego leku zostało dowiedzione badaniami klinicznymi, z których wynika, że Oxytetracycline jest w stanie wyleczyć trądzik w zaledwie 10 tygodni, przywracając skórze zdrowy wygląd.

Dawkowanie Oksytetracykliny

Należy pamiętać, iż recenzowany lek jest antybiotykiem, a zatem należy przyjmować go zgodnie z zaleceniami lekarza. Przyjmuje się, że pacjent przyjmuje jedną tabletkę 2 razy dziennie popijając ją szklanką wody. Tabletki należy przyjmować godzinę przed planowanym posiłkiem. Taka forma podawania leku jest zdecydowanie skuteczniejsza i wygodniejsza niż nakładanie na twarzy maści lub kremów, które tylko maskują objawy, a nie leczą.

Czy Oksytetracyklina wywołuje skutki uboczne?

W przypadku opisywanego leku, skutki uboczne występują niezwykle rzadko. Może to być reakcja alergiczna na którykolwiek ze składników preparatu lub też dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Szczegółowe informacje dotyczące skutków ubocznych przedstawione zostały w ulotce. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Możliwe są również interakcje z alkoholem, dlatego w czasie leczenia spożywanie alkoholu jest niewskazane.

Oksytetracyklina a opinie po stosowaniu

Lek ten cieszy się dużym zainteresowaniem osób z borykających się nawet z bardzo zaawansowanym trądzikiem, z tego względu, że jako jeden z nielicznych pomaga leczyć objawy trądziku od wewnątrz, a nie tylko je maskować. Tabletki te są bardzo często przepisywane przez lekarzy dermatologów, gdyż efekty stosowania są bardzo dobre.

Oksytetracyklina – cena i gdzie kupić? Allegro czy apteka?

Oksytetracyklina to antybiotyk, a zatem jego zakup na portalach typu Allegro czy poprzez portale z ogłoszeniami to działanie nielegalne. Nie można także kupić tego leku bez recepty, niemniej Klinika Internetowa oferuje możliwość zakupu leku poprzez konsultację lekarską online, w czasie której lekarz prowadza z pacjentem wywiad i na tej podstawie wystawia receptę. Lek dostarczany jest do domu klienta poprzez usługę kurierską. Konsultacja lekarska ma charakter dyskretny w przeciwieństwie do tradycyjnej wizyty w przychodni. Recepta na 112 tabletek wraz z konsultacją to koszt 259,96 zł.

   Oksytetracyklina – sprawdź aktualną ofertę w klinice internetowej

One Thought on “Oksytetracyklina w Walce z Trądzikiem. Opinie – Cena – Gdzie Kupić?”

  • Moja lekarka wyleczyła mnie dzięki nim z trądziku, a miałam potężne wulkany na twarzy. Jeśli chodzi o skutki uboczne, to nie miałam żadnych, ale wiadomo, że na każdego antybiotyk może działać inaczej.

Comments are closed.